بررسی مشاغل کسب و کارهای آنلاین و اینرنتی - آرشیو 1400/12

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 465
» بازديد ديروز : 68
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 464
» بازديد سال : 532
» بازديد کل : 532
» اعضا : 0
» مطالب : 35

بهترین روش آموزش زبان انگلیسی با فیلم‎‎


تاریخ انتشار پست : 1400/12/25 بازدید : 0

همانطور که در آموزش زبان با سریال فرندز اشاره کردیم، تماشای فیلم به زبان انگلیسی می تواند یکی از بهترین راه ها برای بهبود زبان انگلیسی شما باشد. حداقل خیلی خیلی بهتر از خواندن کتاب های آموزش انگلیسی است. چون زبان انگلیسی به کار رفته در کتاب های درسی مصنوعی و تصنعی است و روش های آموزشی استفاده شده چندان مؤثر نیست (البته در پرانتز باید بگویم که منظورم فقط کتاب های آموزشی مرسوم است وگرنه خواندن کتاب ها به عنوان کتاب درسی داستان سرایی بسیار مهم است. یادگیری زبان انگلیسی مناسب است). اما زبان انگلیسی مورد استفاده در فیلم‌ها و سریال‌های انگلیسی زبان بسیار نزدیک‌تر به زبان انگلیسی مورد استفاده در واقعیت است. و از همه مهمتر لهجه مورد استفاده به گویش واقعی نزدیکتر است. اما این فیلم اگر به درستی از آن استفاده نشود در بهبود زبان انگلیسی شما تاثیر چندانی ندارد.
اینفوگرافیک جامع آموزش زبان انگلیسی از طریق ویدئو
هیچ چیز به اندازه یک تصویر نمی تواند در ذهن ما بماند. بنابراین در زیر اینفوگرافیک جامعی از نحوه یادگیری زبان انگلیسی از فیلم برای شما ارائه شده است. در این اینفوگرافیک به طور خلاصه توضیح داده شده است که چرا فیلم برای یادگیری زبان انگلیسی مناسب است; نحوه یادگیری زبان انگلیسی با فیلم; همچنین چند فیلم و سریال محبوب در بین زبان آموزان به همراه آمار آنها برای شما نمایش داده شده است.
روش رایج (اما اشتباه) آموزش و یادگیری زبان انگلیسی با تماشای فیلم
سالها پیش در یک کلاس انگلیسی دبیرستان نشسته بودم. وقتی معلم به کلاس آمد، با خودم به یک روز خسته کننده دیگر فکر کردم. اما ناگهان همه چیز تغییر کرد. آن روز معلم با سیستم ویدئویی به کلاس آمد. انرژی مثبت کلاس را فرا گرفت. چون همه می دانستند آن روز روز دیدن فیلم است. روزهایی که در هر کلاسی فیلم می دیدیم، مخصوصاً در کلاس انگلیسی، واقعاً روزهای خوبی بود زیرا دیگر قرار نبود کار خسته کننده ای انجام دهیم.

در ابتدای فیلم سعی کردم تمرکز زیادی روی فیلم داشته باشم. ولی من چیزی نفهمیدم! ده دقیقه سعی کردم تمرکز کنم. اما بعد از ده دقیقه احساس می کردم انرژی ام کم می شود و احساس خستگی می کردم. از این رو به جای تمرکز سعی کردم فقط از صحنه های فیلم لذت ببرم و فیلم را با توجه به صحنه های آن دنبال کنم. بعد از 15 دقیقه چشمانم شروع به بی حس شدن کرد. به دانش آموزان دیگر نگاه کردم و دیدم که اکثر کلاس ها کم و بیش همان احساس من را دارند و همه خسته بودند. خیلی ها دیگر حتی به فیلم نگاه نکردند. چون هیچ کس فیلم را نفهمید. و این موضوع تا پایان کلاس ادامه پیدا کرد و یک ساعت به همین ترتیب از دست رفت.

چرا روش فوق برای یادگیری زبان انگلیسی از فیلم مناسب نیست؟

متاسفانه بسیاری از افراد از فیلم ها و سریال های انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی به روشی که در بالا توضیح داده شد استفاده می کنند. احتمالاً قبلاً سعی کرده اید به همین روش انگلیسی را یاد بگیرید. برای مثال، ممکن است سعی کرده باشید به اخبار گوش دهید یا فیلمی را به زبان انگلیسی در رایانه خود تماشا کنید. شاید همان اتفاقی که در کلاس زبان انگلیسی برای من افتاد برای شما هم رخ داده باشد. در ابتدا می خواهید تمرکز زیادی داشته باشید، اما امکان پذیر نیست. در تماشای فیلم، سریال، اخبار و مواردی از این قبیل مشکلاتی وجود دارد. به عنوان مثال، آنها خیلی سریع صحبت می کنند، از اصطلاحات خاص استفاده می کنند، به زبان عامیانه صحبت می کنند و با گویش دیگری صحبت می کنند. حقیقت این است که استفاده از فیلم و سریال به این شکل کمکی به بهبود زبان انگلیسی نمی کند. مگر اینکه سطح انگلیسی شما آنقدر بالا باشد که نتوانید همه چیز را بفهمید.

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد