بررسی مشاغل کسب و کارهای آنلاین و اینرنتی - آرشیو 1400/11

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 465
» بازديد ديروز : 68
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 464
» بازديد سال : 532
» بازديد کل : 532
» اعضا : 0
» مطالب : 35

روغن موتور


تاریخ انتشار پست : 1400/11/18 بازدید : 0
کیفیت روغن موتور خوب

 اگر در جستجوی یافتن بهترین روغن موتور جهان هستید، باید با کیفیت هایی که باید داشته باشد آشنا باشید. هر روغن موتور نیاز به ویژگی های خاصی دارد که دوام و کارایی آن را تعیین می کند. ویژگی های اصلی که باید در بهترین روغن موتور جهان وجود داشته باشد، شاخص ویسکوزیته بالا، پایداری حرارتی و پایداری اکسیداسیون است. 


 

ویژگی روغن موتور با کیفیت 

 یکی دیگر از ویژگی های مهمی که یک روغن موتور خوب باید داشته باشد، پایداری دمای بالا آن است. از آنجایی که روان کننده ها در قسمتی از موتور ماشین یا دوچرخه شما کار می کنند که دما در آن بالاتر است، به همین دلیل است که آنها باید ویژگی هایی داشته باشند که اجازه ندهند در دمای بالا خراب شوند. 

یک روغن موتور خوب باید بتواند موتور را در دمای پایین روشن کند و در دماهای بالا پایدار باشد. در غیر این صورت، پایداری حرارتی ضعیف می تواند منجر به از بین رفتن موتور شما به دلیل ویسکوزیته بالا شود. کی دیگر از ویژگی های قابل توجهی که یک روغن موتور خوب باید داشته باشد، پایداری اکسیداسیون است. منظور از اکسیداسیون واکنش شیمیایی است که بین روغن روان کننده و اکسیژن اتفاق می افتد.

در صورت نرخ اکسیداسیون بالاتر عمر روغن موتور یا روانکار کاهش می یابد. نه تنها این، بلکه ویسکوزیته بالایی در روغن ایجاد می کند که منجر به تولید لجن می شود. برای اینکه موتور خود به درستی کار کند، باید روغن موتوری را انتخاب کنید که از ترکیب شدن با اکسیژن خودداری کند.

هرچه بیشتر سعی کنید از واکنش های شیمیایی مضر جلوگیری کنید، سود بیشتری برای شما خواهد داشت. همانطور که از نام آن پیداست، روغن موتور جزء ضروری موتور شما است. با کاهش اصطکاک بین قسمت های مختلف آن، سایش آن را کاهش می دهد. همچنین تمیزی و آب بندی موتور را تضمین می کند و از خوردگی آن جلوگیری می کند.

 

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد