تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
نرم افزار حسابداری
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک
خرید باغ و باغچه در ملارد
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
ساعت چوبی
جعبه لوح تقدیر
سایبان ماشین
قیمت چوب پلاست
اشکان کالا
رایج مگ
دانلود بازی کم حجم
اردلان داودی گوگل ادز

بررسی مشاغل کسب و کارهای آنلاین و اینرنتی - روغن کاری سیلندر شرکت شل برای موتورهای دیزل دریایی s

بررسی مشاغل کسب و کارهای آنلاین و اینرنتی - روغن کاری سیلندر شرکت شل برای موتورهای دیزل دریایی

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 465
» بازديد ديروز : 68
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 464
» بازديد سال : 532
» بازديد کل : 532
» اعضا : 0
» مطالب : 35

روغن کاری سیلندر شرکت شل برای موتورهای دیزل دریایی


تاریخ انتشار پست : 1401/3/23 بازدید : 40

بلوک های اساسی روان کننده ها

روغن های روان کننده معدنی از نفت خام پس از تقطیر کسری و تصفیه ساخته می شوند. ترکیبات شیمیایی اتم های هیدروکربن بی نهایت است. برای خرید بهترین و با کیفیت ترین روغن سلیندر شرکت شل به دفتر شرکت شل در تهران در ایران (شرکت اویل) مراجعه نمایید.

 به عنوان مثال 25 اتم کربن می توانند بیش از 36 میلیون هیدروکربن مختلف تولید کنند که هر کدام ساختار مولکولی متفاوتی دارند. هیچ دو نفت خامی شبیه هم نیستند. حتی از یک میدان نفتی، آنها به طور قابل ملاحظه ای در ویژگی ها، ساختار مولکولی و زنجیره متفاوت هستند. بنابراین طبقه بندی آنها بسیار دشوار است. به طور کلی، هر چند نفت خام ممکن است بر اساس نوع جناح تولید شده در هنگام پالایش آنها طبقه بندی شوند. اساساً سه نوع اصلی هیدروکربن وجود دارد و بر اساس این مواد اولیه خواص روغن روان کننده متفاوت است. آنها به شرح زیر است:

هیدروکربن های پارافینی

پارافین زنجیره های مستقیمی از اتم های کربن هستند که هر کدام با دو اتم هیدروژن به هم متصل شده اند. با این حال، اتم‌های کربن در هر دو انتها دارای سه اتم هیدروژن هستند، مگر اینکه با زنجیره‌های جانبی جایگزین شوند. پارافین ها همچنین ترکیبات اشباع پایدار و بدون پیوند دوگانه بین اتم های کربن هستند. فرمول کلی پارافین اشباع C nH2n+2 است

هیدروکربن های نفتالین

به نقل از اویل کارو اینها همچنین هیدروکربن های اشباع شده ای هستند که در آنها هر چهار اتم کربن به هیدروژن یا اتم کربن مجاور متصل هستند، اما اتم های کربن در هر مولکول حلقه یا چرخه بسته است.

هیدروکربن های معطر

آروماتیک ها نیز ترکیبات حلقه ای یا حلقوی هستند، اما برخلاف نفتالین ها، با پیوند دوگانه بین برخی از اتم های کربن غیراشباع هستند. فرمول کلی CnH 2n-6 است.

به طور کلی، روان کننده های پارافینی دارای مقاومت طبیعی خوبی در برابر اکسیداسیون، پایداری حرارتی خوب، خواص روانکاری خوب، نقطه ریزش بالا، نقطه اشتعال بالا هستند. نوسانات کم و شاخص ویسکوزیته بالا (90 تا 115). با این حال، هنگامی که در روان‌کننده‌های موتورهای احتراق داخلی استفاده می‌شود، تمایل به تشکیل رسوبات کربنی سخت با ذرات بسیار نزدیک دارند. اما آنها به طور مناسب با روغن های نفتنیک مخلوط می شوند تا معایب فوق را برطرف کنند.

در کنار طبقه بندی فوق، نوع طبقه بندی زیر برای روغن های روان کننده سیلندر استفاده می شود. با این حال، در این طبقه بندی ها نیز به طور کلی ذکر می شود که آیا روغن عمدتاً پارافینیک است یا نفتنیک تا ایده ای از ماهیت اصلی آنها بدست آید.

طبقه بندی روغن سیلندر
روان کننده های سیلندر نوع امولسیونی

این یک امولسیون آب در روغن است که در آن یک ترکیب محلول در آب، مبتنی بر فلز و بسیار قلیایی، یعنی استون کلسیم، با استفاده از یک عامل امولسیون کننده به یک روغن پایه مناسب مخلوط شده است. این روان کننده با خنثی کردن اسید سولفوریک در سیلندر، سایش خطی را به طور چشمگیری کاهش داد. نمک فلزی با استفاده از افزودنی مبتنی بر استات کلسیم، با اسید سولفوریک واکنش داده و سولفات کلسیم آمورف جامد را تشکیل می دهد. در طی واکنش یک اسید آلی ضعیف به نام استات اسید تشکیل می شود که در دمای سیلندر معمولی به صورت گازی است و همراه با گازهای خروجی از اگزوز خارج می شود. واکنش شیمیایی Ca(CH3COO)2 +H2SO4———–2CH3COOH + CaSO4 است.

دسته :
برچست ها :
نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد :        
متن دیدگاه :

تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد